BOCKujem.cz
Hadicová protekce

Hadicová protekce

publikováno: 27.05.2011 autor: Zeli
Ochrana pružin na dětských skákačkách je asi důležitější než na dospěláckých.
Malí skokani se ničeho nebojí a botky nijak nešetří. Pokud chcete, aby na poškození nejnáchylnější část, tedy pružina, vydržela co nejdéle, je potřeba ji dobře chránit.Pružiny na dětských skákacích botách jsou poměrně úzké a mají slabou protekci. Přitom děti na nich nejenom skáčou a pobíhají, ale dělají různé další vylomeniny. Nebojí se ani hrubého asfaltu či betonu ani ostrého kamení a pružiny o podobné povrchy ničí. Žádný výrobce skákacích bot nenabízí ve svém příslušenství externí protekce na dětský model bot a tak já přináším nápad na celkem levnou, jednoduchou a elegantní ochranu pružin.
Jako protekce poslouží průhledná PVC hadice s vnitřním průměrem 25mm a tloušťkou stěny 4mm. Hadici prodávají v hobbymarketech zhruba za 170Kč za metr a právě jeden metr bude stačit.
Hadice

Nejdřív nožem zarovnejte křivý konec hadice. Nejlépe látkovým, krejčovským metrem změřte délku pružiny od kopyta k hornímu úchytu a hadici na tuto délku zkraťte. Je to necelý půlmetr. Potom stačí odšroubovat horní úchyt pružiny, hadici navléknout na pružinu a opět sešroubovat zpět a je to :-).
Hadice Hadice

Ještě teda to samé na druhé botce.
Hadice

Nová protekce je dostatečně silná a tvrdá na to, aby dobře chránila a prodloužila životnost pružin a navíc nijak nekazí vzhled skákacích bot.


koment_ico Komentáře Zpět do kutilství


  © Qewa & Zeli    ONCZ.NET