BOCKujem.cz
Jak ušetřit na kopýtkách

Jak ušetřit na kopýtkách

publikováno: 22.09.2010 autor: Honza
Pro zvýšený zájem o moji úpravu patek a to ze strany skokanů, jen za zlomek ceny, z ceny při pořízení nových, originálních, jsem se rozhodnul úpravu představit tady.
Upravené patky mám od poloviny června a dá se říci, že na nich skáču v pravidelných intervalech každých čtrnáct dní, aniž bych řešil třeba problém s jejich uvolněním se, či jinou odrazovou odlišností.

Samotná guma je koupena ve speciální prodejně gumárenských výrobků v Mladé Boleslavi, kde jsem po projití skladem narazil na ústřižek profilu, který je vyobrazen na obrázku 1.
Guma na patky

Zhruba profil o délce 1 metr jsem koupil za 100,- Kč. Přikoupil jsem lepidlo (60,- Kč), zobrazené na obrázku 2, v Baumaxu, pak už stačil pouhý nůž a půlhodinka času.
Lepidlo na patky

Gumu jsem nařezal podle šířky původní originální gumy na patce, smirkovým papírem zdrsnil lepenou plochu a stačlo už jen nalepit a svorkami na 5 minut zafixovat. Výsledek je patrný z obrázku 3.
Upravená patka

Postup jednoduchý, ve výsledku spousty ušetřených penízků, o to víc, že metrový pás gumy se dá postupně použít několikrát, bez dalších nákladů. Upozornění a hlavní doporučení: Nenechat nikdy dojít k úplnému opotřebení originálních patek. Není odzkoušeno a zřejmě by guma na železo či popraskanou původní gumu špatně přilnula.

Na obrázku 4 je stav gumy po třech měsících skákání.
Patka po třech měsících skákání

PŘÍJEMNÉ SKÁKÁNÍ VŠEM, AŤ UŽ S ORIGO, ČI UPRAVENÝMI PATKAMI.


koment_ico Komentáře Zpět do kutilství


  © Qewa & Zeli    ONCZ.NET